Předporodní kurz pro těhotné a jejich partnery

 

Individuální příprava žen a párů na těhotenství, porod, šestinedělí a rodičovství

 

Těhotenství je fyziologická funkce ženského organismu, přirozená záležitost a má péče vám usnadní prožít těhotenství v klidu a v pohodě. Každé těhotenství je originálním a jedinečným zážitkem pro ženu, její dítě i jejího partnera.

 

Během těhotenství se mohou objevit příznaky, prožitky a pocity, které ženu rozruší, ale mohou být naprosto běžné, které nesignalizují žádný problém. Ale také mohou přijít příznaky, které vyžadují odbornou péči a je třeba na ně hned reagovat. Pomohu vám v klidu a také nejen ve skupině s ostatními těhotnými, ale i individuálně probrat všechny otázky, o kterých budete potřebovat mluvit. Ráda pro vás budu průvodkyní, která vás podpoří a povzbudí. Pochopím vaše pocity a obavy.

 

Budeme se věnovat také posledním týdnům těhotenstvíčasu před porodem, budeme se učit vnímat nejen sebe, ale i své dítě, budeme se chystat na porod, jak asi začne, jaké jsou jeho zákonitosti, jaké při něm zaujmout aktivní a úlevové polohy, jak vnímat své dítě při porodu. Rozebereme bolest u porodu, její zvládání, event. tlumení. Pokračovat budeme informacemi o době bezprostředně poporodní, o zlaté hodině, o šestinedělí, kojení, péči o dítě.

 

Pozornost budeme věnovat i těm, kteří nás budou do porodnice provázet, otcům a jiným blízkým, které vy sama budete chtít do předporodní přípravy zahrnout, např. babičky a dědečky.

 

Individuální přípravu preferuji na základě svých dlouhodobých zkušeností v poradenství. Je vhodná zejména pro ženy a jejich partnery, kteří uvítají osobní přístup. Stejně tak pro ženy, které již rodily a chtějí v sobě urovnat zkušenosti a zážitky z předcházejícího těhotenství a porodu.

 

Kurz je vhodný pro každou ženu, která cítí potřebu se připravit na porod a mateřství. Může se příhlásit kdykoli v průběhu těhotenství. Všechny lekce jsou určeny pro budoucí maminky i tatínky.

 

TÉMATA KURZU:

Závěr těhotenství, jak se tělo chystá na porod, porod (teoretická příprava)

- Návštěva porodního sálu a oddělení šestinedělí (praktická příprava)

- Pobyt v porodnici na oddělení šestinedělí, úskalí šestinedělí z pohledu matky, kojení, rodičovství a prarodičovství, péče o dítě

 

KDY?

dle individuální domluvy (lekce trvá min. 2 hodiny)

 

CENA?

cena za lekci: od 600 Kč (lekce trvá cca 2 h)

návštěva porodnice: 200 Kč / osoba

 

KONTAKTUJTE MĚ:

+420 736 520 479

kremen@razdva.cz

 

>> Aktuální informace sledujte na mé FB stránce.

Kontakt

Mgr. Jana Křemenová
mobil: +420 736 520 479
e-mail: kremen@razdva.cz
(c) design: Marek Ehrenberger | code: Michal Dědek | 2012