Cvičení pro těhotné

 

Pohyb pro radost a dobrou kondici v těhotenství

 

Pokud má žena ráda pohyb, považuje ho za přirozenou součást svého života, nic jí nebrání ve cvičení v těhotenství pokračovat. Lehké, přiměřené cvičení podporuje správné držení těla a pomáhá předcházet bolestem v kříži, povolení břišní stěny a poklesu orgánů v malé pánvi. Dobré je také posilování prsních svalů, aby byly oporou prsů při zvětšujících se mléčných žlázách.

 

Cvičení přináší radost z pohybu ženě i dítěti, fyzickou aktivitou tělo vytváří endorfíny, které pomáhají zvládat zátěž vyplývající z těhotenství. Cvičit je třeba bez bolesti, vyhnout se nepříjemným cvikům, velké únavě, náročnému posilování a obecně jakýmkoli švihům, odrazům, dopadům a prudkým pohybům.

 

Cvičení pro těhotné je zaměřené na kondiční a relaxační cvičení na gymballech s použitím owerballu a posilovací gumy. Pohupování na balónu uvolňuje a zároveň posiluje pánevní oblast, vede ženu ke správnému držení těla, ulevuje od bolestí páteře.

 

Cvičení také vede ženu ke správnému držení a používání těla v těhotenství, naučí ji znát a dobře používat svalové dno pánevní a také správně dýchat. Dobrá fyzická kondice s sebou nese dobrou náladu a je také předpokladem pro zvládnutí zátěže při porodu.

 

Po cvičení následuje krátká relaxace.

 

KDY?

ÚTERÝ 16:30 - 17:15

 

KDE?

Baby Club NEKKY (v přízemí budovy 25m bazénu v Městských lázních Zlín)

Městské lázně

Hradská 888

Zlín

 

CENA?

jednotlivá lekce: 150 Kč

permanentka na 5 lekcí: 500 Kč

 

KONTAKTUJTE MĚ:

+420 736 520 479 

kremen@razdva.cz

 

>> Aktuální informace sledujte na mé FB stránce.

Kontakt

Mgr. Jana Křemenová
mobil: +420 736 520 479
e-mail: kremen@razdva.cz
(c) design: Marek Ehrenberger | code: Michal Dědek | 2012